Adó 1 %

Nyugati Egyházkerület

Evangélikus.hu

Biblia

Online hittan

Facebook

Ökumené

Presbiterválasztás - Húsvéti hírlevél

Presbiterválasztás 2012.

 

 

 

 

 

Egyházközségünk a következő testvéreket jelölte a 2012-es választásra egyházközségi tisztségviselőnek:

 •  
 • Dr. Kostyál László felügyelő
 • Kiss Bódog Zoltán másodfelügyelő
 • Döklen István általános gondnok
 • Simon Zoltán műszaki gondnok
 • Farkas Anita pénztáros
 • Németh Róbert jegyző
 • Polgár László számvevőszéki elnök
 • Fürjes Zoltán számvevőszéki tag
 • Tölgyesi Lászlóné számvevőszéki tag
 • Sümegi Pál egyházmegyei küldött
 • Décsy-Paál Enikő kántor

egyházközségi presbitereknek:

 • Bokányi Tibor
 • Kroboth Rezsőné
 • Horváth Viktorné
 •  Sárkány András
 •  Dr. Kecskeméti Katalin
 •  Tóth Gyula
 •  Loós Csabáné
 •  Vass Margit
 •  Vissiné Berényi Edit

 


A választás 2012.03.18-án lesz még a gyülekezeti házban, a beiktatásra 2012.03.25-én az Istentisztelet keretében kerül sor, amikor már a templomban leszünk, hiszen a jó időjárás miatt onnantól már itt zajlanak a vasárnapi Istentiszteletek.

Isten áldása kísérje az új presbitérium munkáját!

Húsvéti HÍRLEVÉL 2012 - A Zalaegerszegi Evangélikus Egyházközség ünnepi tájékoztatója:Békességet hagyok nektek: az én békességemet adom nektek; de nem úgy adom nektek, ahogyan a világ adja. Ne nyug-talankodjék a ti szívetek, ne is csüggedjen.Jn 14,27

 

"Elvégeztetett” Jn 19,30

Kedves Testvéreim!
Elvégeztetett! Áll már a kereszt! Elvégeztetett a megváltás műve. A világ és az élet középpontjába a kereszt került. Minden más vallás arról szól, hogy az ember keresi Istent. A kereszt azt hirdeti, hogy Isten keresi az embert.

Áll már a kereszt. Tegyük fel a kérdést a megdöb-bentő képek láttán: mi szükség volt a keresztre? Azért volt rá szükség, mert a gonoszt nem lehetett kevesebbel legyűrni. Amikor a gonosz legyőzéséről szólunk, kevés az ész, az erő és az akarat.

Áll már a kereszt! Miért volt rá szükség? Azért, hogy megtapasztaljuk Isten szeretetének mindennél nagyobb erejét. Ha a bűn elleni harcról van szó, akkor olyan szeretetre van szükség, amely képes elmenni a legvégsőkig, a megváltó halálig. A leg-nagyobb szó, amit az emberi életre kimondhatunk nagypénteki elcsendesedésünk végén vagy bármi-kor: megváltás. Nem haladás, nem fejlődés, nem felvilágosodás, hanem megváltás. Erre csak egy válasz lehet: a bűnbánó megtérés.

Urunk utolsó szava a kereszten: “elvégeztetett.”
A kereszt azért áll, hogy hirdesse nekünk: itt a me-nedék, itt a hazatérés.
Isten szeretetének az arcát sehol a világon nem lát-hatjuk olyan tisztán, mint a megborzongató, véres, csúfos kereszten. Ezért álltunk meg ma alatta.
Ezért áll a kereszt. Oda vár mindenkit Istenünk.

A Golgota hegyén földindulás támadt. Az emberek ajkára odafagyott a szó, s akkor megszólaltak a kö-vek.
Uram, a megindultság után nyisd meg ajkamat, hogy megváltói munkád boldog bizonyságtevője legyek! Uram, halálod ára ne vesszen rajtam kárba! Ne kelljen újra ilyen fölindulásnak támadnia.

Ámen. Szabó Vilmos


Istentől áldott húsvéti ünnepet kíván a gyülekezet vezetősége!

 

Az Úr feltámadt!
Az Úr valóban feltámadt!

 

 

 

Elérhetőségeink:

Lelkészi Hivatal: 06-92-598-018
Szabó Vilmos lelkész: 06-20-824-31-34
Vissiné Berényi Edit felügyelő: 92-326-684
E-mail: Ez az e-mail-cím a szpemrobotok elleni védelem alatt áll. Megtekintéséhez engedélyeznie kell a JavaScript használatát.

 


 

 

 

 

 

 

 


A Zalaegerszegi Evangélikus Egyházközség honlapja. Készítette: Németh Róbert © Minden jog fenntartva.